Baza wiedzy

Kanibalizacja słów kluczowych – co to takiego?

Kanibalizacja słów kluczowych to zjawisko, które występuje, gdy dwie lub więcej stron internetowych w tym samym serwisie lub domenie internetowej konkurują o te same słowa kluczowe. Oznacza to, że strony internetowe wewnątrz jednej witryny mogą ze sobą konkurować, zamiast się uzupełniać.

W efekcie, obie strony mogą spadać w wynikach wyszukiwania, ponieważ Google nie wie, która z nich jest bardziej istotna dla konkretnego zapytania użytkownika i nie może ich odróżnić. W ten sposób kanibalizacja słów kluczowych wpływa negatywnie na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania.

Aby uniknąć kanibalizacji słów kluczowych, należy skupić się na stworzeniu jednej, wiodącej strony, która będzie zajmować się danym tematem i zawierać odpowiednie słowa kluczowe. Jeśli jednak na stronie istnieje wiele podstron, które poruszają ten sam temat, należy zadbać o to, aby były one uzupełniające, a nie konkurujące ze sobą. Należy także pamiętać, że w przypadku powtarzania tych samych słów kluczowych na różnych stronach, Google może uznać to za manipulację i nałożyć na stronę karę w postaci spadku pozycji w wynikach wyszukiwania.

Dlatego też ważne jest, aby przy tworzeniu witryny internetowej zwracać uwagę na odpowiednie użycie słów kluczowych, ich odpowiednie rozmieszczenie i unikanie powtarzania ich na różnych stronach w ramach jednej witryny. Dzięki temu można uniknąć kanibalizacji słów kluczowych i poprawić pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Zobacz również

Zobacz również

5 sposobów na dotarcie do właściwej grupy odbiorców w marketingu B2B
5 sposobów na dotarcie do właściwej grupy odbiorców w marketingu B2B

W dzisiejszych czasach marketing B2B (business-to-business) jest niezwykle ważnym elementem biznesowej strategii wiel...

Co to jest Smart Bidding 2.0?
Co to jest Smart Bidding 2.0?

Smart bidding, czyli inteligentne określanie stawek, to zbiór strategii automatycznego określania stawek, kt&o...

Współpraca z agencją interaktywną
Współpraca z agencją interaktywną

Oto kilka porad, które warto wziąć pod uwagę, jeśli planujesz współpracę z agencją interaktywną:Określ ...